Dlaczego trzy razy klasyka zapytacie? Cóż – podczas jednej tylko, całkiem przypadkiem zorganizowanej sesji foto, udało mi się na zdjęciach zebrać trzy rasowe klasyki w swoich kategoriach: deniomową kurtkę, klasykę zegarmistrzostwa oraz wyjątkowe, brytyjskie na wskroś auto.

 

1.Kurtka jeansowa

Tak jak spodnie, również kurtka wykonana z denimu na stale zagościła w męskiej garderobie już lata temu. Kurtka którą prezentuje w tej sesji ma dla mnie dużą wartość sentymentalną – jest bowiem pamiątka z podroży mojego życia. Podróży na moim Harleyu przez Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Na prywatnych Harleyach, wysłanych statkiem z Polski, przejechaliśmy w ciągu 30 dni prawie 10 tysięcy kilometrów, jadąc ze wschodniego na zachodnie wybrzeże, z Miami do Los Angeles.

Właśnie podczas tej podroży i pobytu w Las Vegas odwiedziłem kultowa kawiarnie Harley Davidson Cafe, kupując na pamiątkę kurtkę z jasnego, poprzecieranego denimu, z olbrzymim haftem na plecach. Mam ją do dzisiaj, i nawet jej oversize zdaje się nie wychodzić z mody.

 

 

2. TAG Heuer Monaco GULF

Ikona wśród zegarków sportowych, swój wielki sukces zawdzięcza filmowi „Le Mans”, gdzie nosił go sam  Steve McQueen, wielki fan motoryzacji a w szczególności motocykli (które są mi tak bliskie). Tutaj w wersji GULF – charakterystycznych, pomarańczowo-niebieskich barwach amerykańskiego producenta oleju silnikowego. Monaco to kwintesencja tego co, lubią na swoich nadgarstkach nosić motomaniacy. Więcej o nim na CH24.PL.

 

TAG Heuer Monaco GULF

TAG Heuer Monaco GULF

Trzy razy klasyka

Trzy razy klasyka

3. Morgan 3 Wheeler

Niby samochód a jednak motocykl. Morgan – klasyka wyspiarskiej motoryzacji – zawsze kojarzona z samochodami z silnikiem V2, podobnymi do tych, które można znaleźć w motocyklach Harley Davidson. Dodatkowo w oryginalnym malowaniu Gulf, prosto z garażu @warsawdrive.

Czy może być coś bardziej klasycznego niż to jakże charakterne, pełne tradycji zestawienie?

 

Trzy razy klasyka

Trzy razy klasyka

 

Kurtka – Harley Davidson Cafe Las Vegas

Zegarek – TAG Heuer Monaco GULF

Auto – Morgan 3 Wheeler

Pilotka – Stetson

Okulary – Montblanc 

Zdjęcia – Marcin Klaban

Leave a Reply