„Nigdy nie wolno mylić elegancji ze snobizmem”.Yves Saint Laurent

 

Dobrze skrojony garnitur, fundament mojej codziennej garderoby, nawet ten z najlepszej jakości materiału popartego doskonałym krawiectwem, nie świadczy w 100 % o stylu. Nie mniej istotny jest dobór odpowiednich, pasujących dodatków. Drobnych elementów, które nie tylko podkreślą detale ubrania, ale przede wszystkim wyrażą charakter i sposób bycia właściciela.

Stylowe dodatki od Montblanc

Stylowe dodatki od Montblanc

Brązowy garnitur w prążek, białą koszulę, brązowy krawat z delikatnym wzorem oraz brązowe, skórzane monki – wybór dodatków do takiej stylizacji mógł być tylko jeden.

Każdy gentleman nosi zegarek, do eleganckiego garnituru koniecznie klasyczny, na skórzanym pasku. Mój wybór to prosty w formie, ponadczasowy Montblanc w płaskiej, stalowej kopercie. Model z kolekcji Star dzięki wygodnemu, kwarcowemu mechanizmowi ma raptem 7,5 mm grubości, komfortowo wsuwa się więc pod mankiet koszuli. Zestaw wskazań rozłożonych na srebrnej tarczy sprowadza się do niezbędnego minimum: godzin, minut oraz aktualnej daty w dyskretnym okienku na godz. 6. Do kompletu komplementujący cały zestaw brązowy pasek ze skóry aligatora z małą łuską, w stosownie eleganckim guście.

Montblanc Star Date

Montblanc Star Date

Stylowe dodatki od Montblanc

Stylowe dodatki od Montblanc

Krótkie podróże służbowe nie zwalniają z dobrego gustu, a jak mawia sam Giorgio Armani, na wyjazd warto spakować się lekko, mądrze i najlepiej w weekendową torbę. Wybrałem płócienny model Montblanc z kolekcji Sartorial Jet, wykończony detalami z brązowej skóry. Komponuje się idealnie z narzuconym na garnitur, kaszmirowym płaszczem w kolorze gdzieś pomiędzy karmelowym brązem a pomarańczą.

Stylowe dodatki od Montblanc

Stylowe dodatki od Montblanc

Zdjęcia: Marcin Klaban

www.montblanc.com

www.nobleplace.pl

www.no4residence.com

2 komentarze

Leave a Reply