Niewielu z moich czytelników pamięta dawne badania wzroku, polegające jedynie na czytaniu liter z zasłoniętym ręką jednym okiem. Na szczęście te czasy już minęły. Teraz zamiast długiego i nudnego badania mamy opcję ekspresową, a jedynym ,,problemem’’ staje się wybór odpowiednich oprawek.

W ramach udziału w kampanii „Czas na Wzrok 40+” udałem się na badanie wzroku do specjalisty do salonu Optique Exclusive w Warszawie przy ulicy Nowy Świat 1. W kampanii bierze udział już ponad 2000 salonów z całej Polski, więc jeśli chcecie przebadać swój wzrok, to na stronie www.czasnawzrok.pl w wyszukiwarce można znaleźć salon najbliższy salon
w swojej okolicy.

Przyznam, że wszystko przebiegło bardzo sprawnie i szybko. Zaraz po tym jak usiadłem w wygodnym fotelu, rozpoczęło się właściwe badanie. Skomplikowana aparatura połączona z komputerem, w którym specjalistyczny program przetwarzał dane ściągnięte z mojego oka, działa błyskawicznie. Zaledwie po krótkiej chwili miałem już wynik badania.

 

 

 

Pozostał jedynie wybór oprawek. Zdecydowałem się na oprawki spod ręki mistrza fashion Toma Forda, w których zostaną założone soczewki fotochromowe (a dokładniej adaptujące się soczewki Transitions Signature) w kolorze zielonym – idealne na lato, ponieważ szkła te  automatycznie dopasowują się do zmiennych warunków oświetlenia, a ponadto chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Teraz czekam na gotowy produkt, aby sprawdzić go w codziennym życiu.

www.czasnawzrok.pl

Leave a Reply